Występ zespołu „Białcanie”

Białcanie to zespół folklorystyczny z Białki Tatrzańskiej, który od lat zachwyca widzów swoją autentycznością i pasją do góralskich tradycji. Składający się zarówno z dorosłych, jak i młodzieży, zespół dba o przekazywanie dziedzictwa kulturowego Podhala, prezentując bogaty repertuar tańców, pieśni i obrzędów regionu.

Członkowie zespołu Białcanie ubrani są w tradycyjne, ręcznie zdobione stroje góralskie, które podkreślają ich przywiązanie do lokalnej kultury. W trakcie występów można podziwiać energetyczne tańce, pełne skomplikowanych figur i charakterystycznych przyśpiewek, a także usłyszeć autentyczne góralskie melodie, grane na skrzypcach, dudach, basach i innych tradycyjnych instrumentach.

Białcanie regularnie biorą udział w festiwalach folklorystycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Ich występy są prawdziwym świętem góralskiej kultury, łączącym pokolenia i budującym poczucie wspólnoty wśród mieszkańców Podhala.

Zespół Białcanie nie tylko dba o zachowanie i promocję regionalnych tradycji, ale także inspiruje młodsze pokolenia do odkrywania i pielęgnowania swojego dziedzictwa. Ich działalność jest żywym dowodem na to, że góralska kultura wciąż tętni życiem i ma wiele do zaoferowania współczesnemu światu.
Zapraszamy na występ 04/08/2024 godz 18:00 główna scena Kotelnica Summer Festival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *