Festiwal

KOTELNICA SUMMER FESTIVAL 2-4 SIERPNIA 2024

JEDYNY W POLSCE FESTIVAL ŁĄCZĄCY SPORT, MUZYKĘ I DUCHA PODHALA. TO MIEJSCE, W KTÓRYM CZEKAJĄ CIĘ

SPORTOWE WYZWANIA I PRZYGODA, KONCERTY I ŚWIETNA ZABAWA ORAZ WIELE INNYCH ATRAKCJI

OPRAWIONYCH GÓRALSKIM KLIMATEM I CHARYZMĄ.

O festiwalu

Hej, hej, kochani!

Zapraszamy na Kotelnica Summer Festival w Białce Tatrzańskiej, festiwal pełen góralskiego klimatu i niesamowitych atrakcji! Od 2 do 4 sierpnia 2024 będziemy się bawić po góralsku, z muzyką, tańcem, sportem i tradycjami. Kotelnica Summer Festival to kontynuacja naszego corocznego wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez letnich na Podhalu - Festynu Białczańskiego.

Co na Ciebie czeka i czego nie możesz przegapić?

XXVII edycja Festynu Białczańskiego jak co roku zagości pod stokami Kotelnicy.

Na scenie zagrają największe gwiazdy, takie jak Nocny Kochanek, Dikanda, Kasia Kowalska, Fiśbanda... Łącznie 11 koncertów.
Ale to nie koniec!


Możecie przeżyć przygodę, poznać szalone dziki, utaplać się w błocie. A to wszystko za sprawą  Hunt Run - Najdzikszy Bieg Sezonu. Wejdź na stronę i zobacz jak Dziki buchtowały na poprzedniej edycji.


Do tego Wybory Harnasia, Cepra i Ceperki Roku dodadzą konkursowej rywalizacji i humoru.

 

Chętni, którzy przyjadą do Białki Tatrzańskiej będą mogli, jak co roku, zmierzyć swoje siły podczas Harnasiowych Prób czy też - całymi rodzinami - podczas Rodzinnej Familiady.
Jadła i napitku będzie pod dostatkiem, coby siły starczyło na całą noc zabawy!

Nie zabraknie także akcentu góralskiego i występów naszych najmłodszych z zespołów regionalnych „Mali Białcanie” i „Zyngierki Białcańskie”.

W wieczornej części dodatkowymi atrakcjami będą: rozpalanie watry, spektakularne pokazy fajerwerków, pokazy laserów oraz zabawy do białego rana z naszym DJ-em.

Na festiwalu poczujesz prawdziwy duch Podhala – zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i celebrowania lata po góralsku! Hej!

 

 

Zobacz jak wyglądała poprzednia edycja Kotelnica Summer Festival

Atrakcje Kotelnica Summer Festival 2024

Hunt Run
Szczegóły NAJDZIKSZY BIEG SEZONU
Przygoda, błoto, relacje, sport, integracja, wyzwania...

Czym jest Hunt Run?

Hunt Run to stan umysłu. To wspólny mianownik dla osób lubiących dobrą zabawę, poznawanie innych oraz integrację. Czas, w którym towarzyszy im śmiech, dobre słowo, wsparcie i mnóstwo miłości. To społeczność dzików tworząca szalone stado przepełnione pozytywną energią.

To miejsce, w którym stawiamy na wolność, braterstwo, przyjaźń i rodzinę.

Dla kogo jest Hunt Run?

Zapraszamy tych co poszukują dobrego towarzystwa, nie tylko w czasie naszych wydarzeń, ale i po, na dłużej. Zapraszamy grupy znajomych, przyjaciół, kumpli z pracy, rodziny z dziećmi, pary i singli. Odnajdą się doskonale u nas zarówno osoby aktywne na co dzień, biegające, jak i Ci, którym tej aktywności brakuje i dopiero zaczynają swoją przygodę z biegami.

Już po raz kolejny wydarzenie odbędzie się na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. W ramach imprezy odbędą się następujące zawody biegowe:

 • Nocny Dzik - piątek
 • Mocarny Dzik - sobota
 • Hardy Dzik - sobota
 • Dobry Dzik - niedziela
 • Family Dzik - niedziela
 • Dziczek - sobota i niedziela

Szczegóły dotyczące każdego z biegów  pod linkiem www.huntrun.pl/kotelnica/

Zobacz jak Dziki wyglądają w akcji

XXIII Tatrzańskie Wici
SZCZEGÓŁY WYBORY HARNASIA, CEPRA I CEPERKI ROKU
Konkursy, w których nie może CIę zabraknąć

Tatrzańskie Wici to cykl imprez plenerowych organizowanych już od kilkunastu lat w okresie letnim przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury. W tym roku w Białce Tatrzańskiej w ramach Tatrzańskich Wici wybierzemy Harnasia Roku oraz Cepra i Ceperkę Roku.

WYBORY HARNASIA ROKU

O tym, by zostać Harnasiem Roku, marzy każdy młody Góral. W tym roku Harnasia w Białce wybierzemy po raz 19. - pierwsza edycja zmagań miała miejsce w roku 2001. A dlaczego akurat w Białce Tatrzańskiej? Bo to właśnie w tej podhalańskiej wsi od wieków istniały tradycje zbójeckie.

Drugiego dnia festiwalu kilku młodych mieszkańców Podhala powalczy o ten zaszczytny tytuł. Przed nimi kilka konkurencji - będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami z zakresu tańca i śpiewu po góralsku, operowania ciupagą ale także zademonstrują publiczności znajomość gwary góralskiej, wiedzy o regionie oraz pochwalą się posiadaną siłą fizyczną. Ich wspaniałe występy oklaskiwane są co roku przez liczną, kilkutysięczną, rzeszę turystów oraz okolicznych mieszkańców.

WYBORY CEPRA I CEPERKI ROKU

Ceprem i Ceperką Roku może zostać każdy turysta, który podczas festiwalu odwiedzi Białkę Tatrzańską. Jak co roku na kandydaci najpierw będą musieli przejść przez tzw. Harnasiowe Próby w skład których wchodzi m.in. „Kosor”- próba Juhasicka na dojenie owiec, Pucenie Łoscypka, Zbójnicki Dart czyli celowanie ciupagami do celu, Ceprostrada – tor przeszkód i inne. Będzie także konkurencja specjalna dla Pań – łobieranie gruli, i dla Panów – rzut podkową. Ci, którzy podczas prób poradzą sobie najlepiej zapewnią sobie start w finale, w którym czekają na nich kolejne wyzwania z którymi zmierzą się już na dużej scenie.

Konkurencje finałowe:

 • Kiernicka czyli góralski robot kuchenny (dla Ceperek)
 • Harnasiowe młotki (dla Ceprów)
 • Picie wody na czas
 • Tor przeszkód
 • Konkurs z wiedzy o regionie

Uczestnicy, którym nie uda się dotrzeć do finału będą mogli ubiegać się o Certyfikat Cepra lub Ceperki, ponownie próbując swoich sił w eliminacyjnych konkurencjach.

XXVII Festyn Białczańśki
SZCZEGÓŁY FESTYN, KOCERTY, ATRAKCJE
Najlepszy festiwal w rgionie

Festyn Białczański to nasze coroczne, sztandarowe święto, a także impreza z wieloletnimi tradycjami. Organizowany jest od 1996 roku, początkowo nad brzegiem rzeki Białki, zaś od 2006 roku zagościł na stałe u stóp Kotelnicy Białczańskiej.

To impreza muzyczna, sportowa, a także regionalna - to tu co roku wybieramy Harnasia Roku a także Cepra i Ceperkę Roku - wydarzenia wpisane w cykl imprez pod wspólną nazwą Tatrzańskie Wici. Nie inaczej będzie także tym razem.

Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji - konkursy, rywalizacje sportowe, pyszne jedzenie w strefie gastronomicznej, spektakularne pokazy fajerwerków i rozpalanie Watry z towarzyszeniem muzyki góralskiej.

Festyn to także imprezy taneczne - w sobotę i w niedzielę zapraszamy do wspólnej zabaw pod sceną. No i - a może przede wszystkim - jak co roku odwiedzą nas gwiazdy polskiej muzyki. Tym razem pod stokiem Kotelnicy wystąpią dla Was Nocny Kochanek, Dikanda, Kasia Kowalska...

Pianownica
SZCZEGÓŁY KĄPIELE I ZABAWY W PIANIE
Od juniora do seniora

Zabawa w pianie  to coś, co w magiczny sposób łączy dzieci i dorosłych w jednej wielkiej, białej chmurze radości. Na tę atrakcję możecie liczyć podczas całego festiwalu.

Wyobraźcie sobie letni dzień, słońce praży, a wszyscy wokół marzą tylko o chwili ochłody. Nagle pojawia się ona – wielka, migocząca i rozkosznie biała piana!

Dzieci, z błyskiem w oczach, rzucają się w pianę jak małe foczki, znikając na chwilę tylko po to, by zaraz wyskoczyć, śmiejąc się i rozrzucając białe kłęby na prawo i lewo. Ich radość jest zaraźliwa, a każdy skok i ślizg to kolejna porcja śmiechu.

A dorośli?
No cóż, początkowo udają, że przyszli tylko po to, by pilnować dzieci. Stoją na uboczu, ale widać, że coś ich korci. W końcu jeden z nich, zwykle ten najbardziej opanowany na co dzień tata, nie wytrzymuje. Wskakuje do piany z takim zapałem, że wygląda jak wielki puchaty Yeti, który właśnie odkrył swoje nowe, ulubione hobby.

Zaraz za nim ruszają inni – mamy w sukniach, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Całe pokolenia bawią się razem, przewracają, ślizgają i tworzą niesamowite kształty z piany. Ktoś próbuje zrobić bałwana, ktoś inny – pianową wersję wieży Eiffla.
Kreatywność nie zna granic, gdy w grę wchodzi piana.

Nie można zapomnieć o bitwach na pianę. Dzieciaki zbierają wielkie garści piany i z radością rzucają się na dorosłych, którzy z trudem odpłacają tym samym, tworząc prawdziwe bitwy białych chmur. Wszystko kończy się wielkim przytulaniem w pianie, bo kto mógłby się gniewać w takim białym, miękkim świecie?

Po zabawie wszyscy wyglądają jak śnieżne bałwany w środku lata, ale na twarzach maluje się szczery, szeroki uśmiech. A kiedy piana opada, wszyscy czują, że zbliżyli się do siebie, wrócili do dzieciństwa i zapomnieli na chwilę o codziennych troskach.

Zabawa w pianie  to czysta radość i wolność, chwila, kiedy każdy, bez względu na wiek, może poczuć się jak dziecko.
Bo w końcu, kto powiedział, że tylko dzieci mogą się bawić?

Koncerty, impreza
SZCZEGÓŁY NOCNY KOCHANEK, DIKANDA, KASIA KOWALSKA
Najlepsza zabawa do białego rana

Dla wszystkich Fanów Muzyki i Dobrej Zabawy!

W trakcie najbardziej gorącego eventu tego lata – Kotelnica Summer Festival przygotujcie się na niezapomniane wrażenia. Oto na scenę wkraczają trzy wyjątkowe zespoły, które rozgrzeją Was do czerwoności!

Nocny Kochanek – Przygotujcie się na solidną dawkę rockowych riffów, szalonych solówek i tekstów, które zapadną Wam w pamięć na długo. Oni nie tylko grają, oni bawią się muzyką, a Wy razem z nimi!

Dikanda – Ten zespół to prawdziwa muzyczna podróż dookoła świata! Ich folkowe brzmienia porwą Was w wir tańca i śpiewu. Przygotujcie się na koncert, który przeniesie Was do najbardziej egzotycznych zakątków globu – bez potrzeby wychodzenia z Kotelnicy!

Kasia Kowalska – Ikona polskiej sceny muzycznej, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej głos to balsam dla duszy, a jej hity towarzyszą nam od lat. Przygotujcie się na wieczór pełen wzruszeń, romantycznych ballad i niezapomnianych emocji.

Nie przegapcie tej muzycznej uczty!

Kotelnica Summer Festival to nie tylko koncerty, to także wspaniała atmosfera, świetne jedzenie i mnóstwo atrakcji dla każdego. Zabierzcie znajomych, rodzinę i ruszajcie do Kotelnicy na najlepszą imprezę tego lata!

Przygotujcie się na mnóstwo śmiechu, tańca i niezapomnianych wrażeń – bo to będzie prawdziwa muzyczna petarda!

Świetlne animacje
SZCZEGÓŁY LASERY, POKAZY SZTUCZNYCH OGNI
Tutaj można iść w stronę światła

Tak jak poprzednio tak i w tej edycji Kotelnica Summer Festival odbędzie się niezapomniany pokaz sztucznych ogni i laserów.

Gwarantujemy mnóstwo wrażeń, widoków, które zapierają dech w piersiach, oraz momentów, które rozbawią Was do łez.
Kiedy nad Kotelnicą rozbłyśnie w tysiącach kolorów, a lasery zatańczą w rytmie najlepszych hitów!

Nie przegapcie tego niesamowitego widowiska! Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę i piękne widoki.

Do zobaczenia na Kotelnica Summer Festival!

P.S. Prosimy o zostawienie domowych fajerwerków w domu - tym razem to my robimy show!

Strzelnica kontenerowa
SZCZEGÓŁY NASZ STRZAŁ W 10
Sprawdź czy masz sokole oko, ustrzel terrorystę.

Podczas tegorocznego Kotelnica Summer Festival, wśród mnóstwa niesamowitych atrakcji, po raz kolejny zagości mobilna strzelnica kontenerowa. I tak, to dokładnie to, o czym myślicie!

Wyobraźcie sobie, że kontener morski, który zwykle kojarzy się z transportem towarów, został przekształcony w nowoczesną, w pełni wyposażoną strzelnicę. Już sama myśl o tym powoduje, że serce bije szybciej, prawda?

Na Kotelnica Summer Festival, między stoiskami z kolorowymi koktajlami a sceną, z której dobiegały dźwięki największych hitów, dumnie stanął ogromny, metalowy kontener. Ale to nie był zwykły kontener!
W jego wnętrzu czekały na nas najlepsze rodzaje  broni, profesjonalne tarcze i systemy bezpieczeństwa, które sprawiły, że każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strzelec wyborowy.

Zaczynając swoją przygodę, wchodzisz do środka, a tam?

Pełen profesjonalizm! Instruktorzy, niczym bohaterowie z filmów akcji, krok po kroku tłumaczą zasady i pomagają w stawianiu pierwszych kroków na strzelnicy. Dla tych, którzy zawsze chcieli poczuć się jak James Bond lub Lara Croft, to była idealna okazja.

A dla reszty?

Niezapomniana przygoda, którą można było opowiedzieć przy ognisku!

Wystrzały z broni co chwilę przeplatały się z dźwiękami muzyki, tworząc unikalny festiwalowy soundtrack. Nawet ci, którzy przyszli tylko zobaczyć, co to za dziwne metalowe pudło, szybko przekonali się, że strzelnica kontenerowa to hit sezonu. Niektórzy z uczestników odkryli w sobie prawdziwe talenty strzeleckie, inni po prostu świetnie się bawili, próbując trafić do celu.

Podsumowując, mobilna strzelnica kontenerowa na Kotelnica Summer Festival to atrakcja, której nie można przegapić. To idealne połączenie adrenaliny, nowoczesności i festiwalowej zabawy.

Kto wie, może za rok do kontenera dołączą inne nietypowe atrakcje?
Na razie cieszymy się, że mogliśmy doświadczyć tego wystrzałowego szaleństwa!

TOP